• Wyniki Świetlicowego Konkursu Plastycznego „Mój pupil”

• Miło nam poinformować, że w Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Mój pupil” uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce:

Przybylska Łucja Ia, Dymowski Jacek Ia, Sobierajska Natalia Ia, Sobczak Ewelina Ib, Sychniak Filip Ib, Kubus Nikola IIIb, Matera Mateusz IIIb

II miejsce:

Żychlińska Hanna Ia, Zambrowicz Aleksandra Ia, Skermund Tymon Ib, Brachacz Kacper Ic, Daniel Zofia IIa, Stasiak Natalia IIIa

III miejsce:

Kucharska Bianka Ib, Krasińska Pola Ib, Kermen Natasza IIb, Pasiak Szymon IIb

Nauczyciele świetlicy: Ewa Smolarek, Ewa Woźniak, Tatiana Gruss

• Wycieczka do Warszawy klasy 5 i 6

• 23 listopada, klasy 5 i 6 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Pogoda nie rozpieszczała, ale zwiedzaliśmy Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik, zatem mróz i wiatr nie były nam straszne.

Na stadionie, wyszliśmy na trybuny, a nawet dotknęliśmy fragmentu murawy, wspięliśmy się na taras widokowy i poczuliśmy ducha walki w szatni naszych reprezentacji, ponieważ nie tylko piłka nożna rządzi się na Narodowym, nasi wspaniali siatkarze także rozgrywali tu swoje mecze.

Po stadionowych emocjach, trenowaliśmy swoje szare komorki przy łamigłówkach, zadaniach, doświadczeniach i prezentacjach w Centrum Nauki Kopernik. A było co robić!

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na regeneracyjny wspólny posiłek i pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zapominają o Dniu Tabliczki Mnożenia.

Dlatego w klasach 4 i 5 zajęcia wychowania fizycznego zostały połączone z lekcją matematyki.

Rozgrywki sportowe, przy których należało rozwiązać przykłady z działaniami przyniosły wiele radości.

Podczas rywalizacji uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych konkurencjach sportowych.

• 11 listopada

• Dziś uczniowie z klas I-VIII poznali historię Święta Niepodległości. Dzieci obejrzały krótki film o symbolach narodowych i wysłuchały prezentacji starszych klas na temat najważniejszych wydarzeń związanych datą 11 listopada. Nie zabrakło także tradycyjnych pieśni patriotycznych oraz Mazurka Dąbrowskiego.

• DZIEŃ DYNI

• Za nami obchody Dnia Dyni. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w grach i zabawach,  w których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia kolorem przewodnim był pomarańczowy. Były zabawy ruchowe, muzyczne, taneczne, quizy, filmy a wszystko z dynią w tle.

W szkole odbył się również konkurs na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową latarnie dyniową. Wszystkie dynie były ciekawe,  pomysłowe i jedyne w swoim rodzaju. Pięknie zdobiły wejście do naszej szkoły.

• Ślubowanie

• 26 października stał się wyjątkowym dniem dla naszych Pierwszaków. Zostali oni  pasowani na uczniów, złożyli uroczyste ślubowanie. Szkoła na swój sposób stała się ich drugim domem,to z niej wyniosą wiedzę, mądrość, zwyczaje,

to w niej spędza czasu wiele –

niech więc najlepsi towarzyszą Im przyjaciele!

Niech każdy dzień pełen będzie radości i ciekawości, niech życie im wesoło płynie. 📚🥳

• Konkurs fotograficzny - laureaci!

• Miło nam poinformować, że w szkolnym konkursie fotograficznym pt. "Aktywna jesień z rodziną" uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce:

Natalia Sobierajska I b

Łucja Przybylska I a

Iga Kurasińska IIa

Nathan Pyka II b

Zofia Daniel II a

Maks Osiński II a

Agnieszka Nowakowska II b

II miejsce:

Kacper Brachacz I c

Julian Kreczmański II a

Natalia Laskowska I c

Agata Laskowska I c

Natasza Kermen II b

Ignacy Winnicka II b

III miejsce:

Antoni Błaszczyński II b

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Joanna Tomczyk, Angelika Stępnik.