• UWAGA! Zginęły pieniądze!

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie, Rodzice!

Dziś na terenie naszej szkoły jeden z rodziców pochodzący z Ukrainy zgubił saszetkę (nerkę) z dużą ilością pieniędzy w środku. Saszetka została znaleziona, ale niestety pusta.... Nie trzeba mówić, że pieniądze wyjęte z tej saszetki były całym dorobkiem rodziny, która szuka w Polsce schronienia przed wojną. Informujemy także, że sprawa nie będzie trudna do rozwikłania, gdyż mamy na terenie szkoły i przed nią monitoring, ale liczymy, że obejdzie się bez informowania odpowiednich służb. Mamy nadzieję, że znalazca okaże się człowiekiem o dobrym sercu i zwróci znalezione pieniądze, pozostając tym samym z czystym sumieniem. Gdyby ktoś z Państwa lub z Uczniów wiedział coś o sprawie, prosimy zgłosić to do sekretariatu szkoły.

• Pierwszy dzień wioasny - wagary na legalu :)

• Dzisiaj w ramach dnia wagarowicza, klasy VIII i VI porzuciły szkolne ławki i wyruszyły do parku i na pobliskie osiedle zadbać o środowisko i zbierać śmieci. Poza akcją mogliśmy też pospacerować na świeżym powietrzu, pobawić się w parku i zintegrować. Oby więcej takiego słońca, co rozpogadza tą ponurą atmosferę na świecie!

• Pomoc dla Ukrainy - dalsze wieści

• Szanowni Państwo, kocahni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Wczoraj wrócił z Ukrainy drugi „konwój” humanitarny z pomocą dla naszych przyjaciół zorganizowany przez Centrum Dialogu Kostiuchnówka. Do Ukrainy pojechały m.in.:

• Plecaki
            • Kamizelki taktyczne
            • Buty
            • 2 agregaty prądotwórcze
            • Ogromna ilość leków
            • Power banki
            • Latarki
            • Wkładki termiczne do butów
            • Opatrunki ratunkowe dla żołnierzy
            • Apteczki  ze stasami (200 sztuk) – ratunkowe
            • Lornetki
            • Baterie
            • Świece
            • Odzież termiczna, stroje leśników
            • Żywność oraz wiele innych potrzebnych produktów

Wymienione produkty zostały zakupione z zebranych pieniędzy, przekazane przez sponsorów, pracowników Muzeum Józefa Piłsudskiego, a przede wszytskim przez WAS. Orlen zasponsorował dwa tankowania samochodów. Wymienione artykuły przekazano w Kostiuchnówce zgodnie z zapotrzebowaniem oraz dostarczono do magazynu przeładunkowego w Maniewiczach, z którego wyposażenie dla wojska i leki poszły bezpośrednio na front i do szpitali.

Nie kończymy akcji pomocy, bo zapotrzebowanie w trwającej wojnie na artykuły żywnościowe, leki i wyposażenie żołnierzy jest ciągle aktualne.

Konto Fundacji CDK jest cały czas czynne i można wpłacać datki na pomoc. Dla przypomnienia podajemy nr konta

26 1090 2705 0000 0001 1434 3274.

Miło nam również poinformować, że nasi zaprzyjaźnieni przez program Erasmus + nauczyciele ze szkoły w Irlandii, prowadzą właśnie zbiórkę funduszy na pomoc Ukrainie i przekażą je do  Centrum Dialogu Kostiuchnówka na zakup potrzebnych rzeczy. To niesamowite, że działania w programie Erasmus przekładają się na takie akcje, tym bardziej, że to nauczyciele z Irlandii wyszli sami z taką inicjatywą. Łączmy się w pomaganiu i trwajmy.

PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH! Jesteście NIESAMOWICI!

• Vocabulary revison - fun games

• Wczoraj nasi uczniowie mieli szansę uczyć się poprzez zabawę. Graliśmy w SCRABBLE w języku angielskim! Było dużo śmiechu, ale tego typu zabawa, to niezła gimnastyka dla naszych mózgów. Łatwo nie było, ale się opłaciło!

• Kokurs plastyczny

• Niezwykle miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły - Nela Jasiak kl.IIa, Konrad Abdużabbarov kl. Ia, Krzysztof Jastrzębski kl. IVa oraz Anna Sobierajska kl. IVa  zostali laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego pt. " Ozdoby z siana i ze słomy ". W konkursie wzięły  udział również dzieci - Wiktor Warzyński kl. Ib i Karol Dudek kl. IIb, ktorzy otrzymali podziękowanie za udział . Laureatom gratulujemy,  a pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, kreatywność i wykonanie niezwykle oryginalnych prac. Nauczyciele świetlicy

• NIESAMOWITA AKCJA POMOCY UKRAINIE

• Kochani Uczniowie, Rodzice, Pracownicy szkoły!

Zakończyliśmy akcję zbierania darów w ramach działania Centrum Dialogu Kostiuchnówka i łódzkiego oddziału PCK. 2 marca 4 busy jadą do Ukrainy pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej, aby dostarczyć zgromadzone produkty i pieniądze dla potrzebujących z Wołynia, dla których organizowana była ta akcja. O powodzeniu naszej "misji" będziemy informować w kolejnych newsach, ale już teraz możemy śmiało powiedzieć, że to jak ogromne wsparcie podarowaliście Państwo tej akcji jest NIESAMOWITE!

Informujemy, że w ramach akcji przywieźliśmy także z granicy 7 rodzin uchodźców, dla których znaleźliśmy mieszkania i opiekę - to wszystko tylko dzięki Państwu pomocy. Jesteście NIESAMOWICI.

Dzisiaj, tj. 2 marca, odebrani będą z granicy kolejni uchodźcy. Do ich przewozu zaangażowano cały autobus. Lokum dla aż 25 osób udało się znaleźć w niemal godzinę - znów wszystko tylko dzięki Państwu. Jesteście NIESAMOWICI. Wiemy, że ciągle szykujecie Państwo kolejne dary w ramach tej akcji, a my organizujemy kolejne samochody do przewozów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY i wierzymy, że taka ilość dobrej energii pomoże w przezwyciężeniu obecnej sytuacji.

Informujemy, że dalszą pomoc można realizować dołączając się do działań Miasta Łodzi.

Można nadal wpłacać pieniądze na podane w poprzednim poście konto Fundacji CDK.