• Gry dla Ukrainy

• Szanowni Państwo!

Fundacja Centrum Dialogu Kostiuchnówka oraz SP nr 7 w Łodzi wyszłyz inicjatywą zbiórki wszelakich gier planszowych, które następnie zostałyby przekazane szkołom w Ukrainie.mile widziane puzzle (dla różnych grup wiekowych), warcaby, chińczyk, itp.Zbiórka trwa do 9 grudnia. Jeśli chcecie Państwo przyłączyć się do akcji to ww. gry można zostawiać na portierni w szatni. Za wszelka pomoc dziękujemy!

• Prezenty dla rezydentów DPS

• Od kilku lat Pani Monika Cichocka wraz z wychowawczymi klasami, współpracuje z Domem Pomocy Społecznej. W każde swięta starają się wnieść chociaż trochę radości w życie ich mieszkańców przygotowując dla nich drobne upominki. W tym roku okazało się, że jest tam ponad setka osób, dlatego cała społeczność szkolna zwraca się do Państwa z prośbą, abyście wszyscy włączyli się do akcji. Pani Cichocka zaproponowała przygotować małą paczkę (słodycze, drobna chemia np. mały dezodorant lub mydło w płynie). Sprawę pakowania zostawimy dzieciom w szkole, aby miały poczucie diałania w grupie i czynienia czegoś dobrego dla innych. Jeśli zrobienie takiej paczki w całości jest niemożliwe, można przynieść pojedyncze rzeczy połączymy je i zrobimy paczkę w szkole. W razie pytań lub wątpliwości prosimy zgłaszać się do Pani Cichockiej. Z góry dziękujemy za wsparcie i mamy nadzieję, na wielki worek prezentów dla DPS.

• Jarmark Bożonarodzeniowy

• Drodzy rodzice i uczniowie!

Zapraszamy bardzo serdecznie na Jarmark Bożonarodzeniowy.

W tym roku naszym celem jest zebranie pieniędzy na sprzęt i oświetlenie dyskotekowe.

• KLASY 5 NA WYCIECZCE W TORUNIU

• 23 listopada 2022 roku, klasy piąte pojechały na wycieczkę do Torunia.Zwiedzaliśmy Stare Miasto. Byliśmy w domu Kopernika oraz braliśmy udział w grze miejskiej. To był bardzo udany wyjazd.

• Dyskoteka dyniowo - andrzejkowa

• Długi weekend zaczynamy z przytupem.🤩

Dyskoteka dyniowo-andrzejkowa klas 4-8🎉🧛👯🕺🕴️💃Uczniowie pokazali, że potrafią się świetnie bawić.Dziękujemy uczniom zaangażowanym w przygotowania za organizację super imprezy🥳.

• Wizyta w planetarium

• Dzisiaj klasy trzecie szalały po ulicy żywiołów w łódzkim planetarium.Ulica Żywiołów porwała nas w wir zabawy, rozpaliła emocje, wzmocniła relacje i dała  radość ze wspólnego odkrywania świata! 👀🤸🤔😆

• Wycieczka do Konewki

• Mimo nieco chłodniejszej aury 🥶 klasy szóste wybrały się wczoraj na wycieczkę do Konewki, gdzie zwiedzali bunkry, ale najbardziej rozgrzewająca była gra w Laser Tag oraz ognisko 🤩 wycieczkę uważamy jak najbardziej udaną😃

• Wyniki konkursu plastycznego pt. "Dary jesieni".

• W świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. "Dary jesieni". Dzieci przygotowały piękne prace, które zostały wystawione na korytarzu szkolnym.

I miejsce zajęły: Stradowska Hanna III a, Ryksa Oliwia I a, Sołtysek Ewa II a, Wiatrowska Karolina II a

II miejsce: Stasiak Natalia II a, Guzikiewicz Malwina III b, Kreczmański Julian I a, Daniel Zosia I a, Matkowska Oliwia II a

III miejsce: Sobierajska Anna V a, Rachalewski Mikołaj I a, Rachalewski Mateusz I a, Niewiadomski Marek II a

Wszystkim laureatom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Nauczyciele świetlicy

• Ścieżka ekologicza

• Klasa 8 c na ekologicznych warsztatach w Miejskim Przedsiębiorstwie Oczyszczania utwierdziła się w przekonaniu, że los planety leży w rękach jej mieszkańców.

• Spotkanie z autorką książek dla dzieci

• 16 listopada uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w spotkaniu z autorką książek Grażyną Bąkiewicz.Pisarka była nominowana do nagrody IBBY i  Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku, zaś Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości. Nasi uczniowie wysłuchali wielu ciekawych historii z twórczości Pani Bąkiewicz, poznali pracę pisarza i zdobyli cenne autografy pisarki.

• Obchody Święta Niepodległości

• Jak co roku, uczniowie naszej szkoły w towarzystwie swoich rodzin i harcerzy, przekazywali władzom Miasta i Województwa Ogień Niepodległości przywieziony z Kostiuchnówki. W tym roku, ze względu na trwającą w Ukrainie wojnę, nie mogliśmy przywieźć Ognia osobiście. Pomógł nam Pan Jarosław Górecki, dzięki któremu światełko dotarło do nas na oficjalne obchody Święta Niepodległości pod Katedrę. Najbardziej cieszy fakt, że tak licznie przybywacie co roku pod Katedrę. Spotykamy się tam nawet z naszymi absolwentami! Wasza postawa patriotyczna, zrozumienie powagi i wzniosłości tego Święta są godne podziwu. Jesteśmy z Was dumni!

• Spotkań z Mistrzyniami ciąg dalszy...

• Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie z polską strzelczynią specjalizującą się w strzelaniu z karabinu, mistrzynią Europy, czterokrotną uczestniczką igrzysk olimpijskich. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu sportowca, blaskach i cieniach kariery. Już dziś niektórzy z nas odnoszą swoje sukcesy na arenie sportowej tak jak DAWID KROK z klasy 6b - mistrz Polski w japońskim ju jitsu! Oby więcej takich osiągnięć!

• Akcja integracja!

• Klasy 8b i 8c podczas integracyjnej wycieczki i gry terenowej Laser Game. Dopisała pogoda, kondycja, humory i apetyty.  Chyba jesteśmy gotowi na zimę.