• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia oraz Codeweek.

• Nauka przez zabawę - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia oraz Codeweek. Była zabawa z robotami, gra interaktywna, kodowanie, konkurs na mistrza ortografii, a wszystko to w atmosferze pełnej śmiechu. Nauki ścisłe są fajne😎

• Klasy 5 i 6 w teatrze Arlekin.

•  Klasy 5 -6 wybrały się do Teatr Lalek Arlekin w Łodzi na przedstawienie pt. Rutka.

Bohaterką jest współczesna dziewczynka, dziesięcioletnia Zosia, mieszkająca na łódzkich Bałutach. Dziecko spędza wakacje w domu pod opieką ekscentrycznej ciotki Róży i zaczyna poznawać miasto z innej perspektywy, dzięki dziwnej przyjaźni z nową koleżanką, Rutką. Nowa towarzyszka zabaw jest wysłanniczką ze świata, który już nie istnieje – dzięki niej bohaterka a wraz z nią widzowie spektaklu, przeżyją emocjonalną podróż w przeszłość.

Opowieść o przyjaźni Zosi z Rutką zachęca do empatii i przejrzenia się w historii rówieśniczki z innych czasów niczym w lustrze. Przymierzenie się do jej doświadczenia wymusza redefinicję różnych pojęć, choćby takich jak strach czy poczucie osamotnienia.

Gorąco polecamy.

• Mistrzynie w szkołach!

• Dnia 10.10.2022 uczennice naszej szkoły wzięły udział w autorskim projekcie Otylii Jędrzejczyk „Mistrzynie w szkołach”. Celem akcji jest mobilizacja dziewcząt do zwiększenia aktywności ruchowej oraz promowanie aktywnego tryby życia. Byłej pływaczce towarzyszyły: Patrycja Maliszewska, Anna Puławska, Małgorzata Hołub-Kowlaik, Joanna Fiodorow. Po oficjalnym otwarciu odbyła się lekcja razem z mistrzyniami z wykorzystaniem gum oporowych. W ostatniej części spotkania miał miejsce panel dyskusyjny wraz z możliwością zrobienia sobie mistrzowskich zdjęć oraz zebrania autografów.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia na sportowo.

• Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zapominają o Dniu  Tabliczki Mnożenia.Tabliczkę mnożenia można  także wykorzystać  w konkurencjach sportowych, dlatego w klasach 4, 6 i 8  zajęcia wychowania fizycznego zostały połączone z tabliczką mnożenia. Rozgrywki sportowe, przy których należało rozwiązać przykłady z działaniami przyniosły wiele radości i satysfakcji naszym uczniom. Podczas rywalizacji uczestnicy mogli wykazać się sprawnością fizyczną, a przy tym popisać się  umiejętnością posługiwania się tabliczką mnożenia w różnych konkurencjach.Wrażeń i emocji nie brakowało.

• Wybory do Samorządu Szkolnego

• W dniach 26-30.09.2022 przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory na przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wybory zostały poprzedzone kampanią
            wyborczą oraz debatą, w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy, Do wyborów zgłosiło się czterech kandydatów: Artem Sukhinin, Jagoda Tranda, Hanna Cygan i Antonina Gralak.
            Na podstawie ilości zdobytych głosów powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2022/2023 w składzie:
            Przewodnicząca: Jagoda Tranda,
            Zastępczynie: Hanna Cygan i Antonina Gralak.

Gratulujemy.

• Turniej piłki ręcznej

• W sobotę 1 października reprezentacja chłopców z klas 5 brała udział w Turnieju piłki ręcznej Anilana Handball Kids.  Ostatecznie drużyna zajęła 1 miejsce a wyróżnienie otrzymał Aleksander Nardi.

• Klasy czwarte na wycieczce w Toruniu

• 7 października 2022 roku, klasy czwarte pojechały na wycieczkę do Torunia. Pogoda nam dopisała i mogliśmy zwiedzać toruńską Starówkę w pełnym słońcu pod błękitnym niebem.

Z panem przewodnikiem, naszymi wychowawczyniami i tatą jednego z nas spacerowaliśmy po Starym Rynku– najlepiej zachowanym kompleksie średniowiecznego budownictwa mieszczańskiego na obszarze południowego pobrzeża Bałtyku i Morza Północnego.

Podziwialiśmy Dwór Artusa– wzniesiony w XIV w, który był siedzibą elitarnych bractw, będąc głównym gościńcem polskich królów i książąt oraz przybyszów z całej Europy.

Sprawdzaliśmy kondycję swoich sumień pod Krzywą Wieżą– najciekawszą i najbardziej znaną basztą toruńską.

Odwiedziliśmy Mikołaja Kopernika w jego rodzinnym mieście, przed jego domem, kościele, w którym był chrzczony i w jego pomnikowym odbiciu.

Z podziwem patrzyliśmy na Ratusz– powstały w XIII w, w okresie szczytowego rozwoju miasta, stanowiący aktualnie pomnik świetności Torunia– kiedyś potęgi handlowej.

Zrobiliśmy dziesiątki zdjęć z pomnikami straganiarki, gęsiarki, pieska, wozu handlowego, smoka…

Kupiliśmy kilogramy pierników, a po pysznym obiedzie w mlecznym barze, pełni wrażeń, ruszyliśmy w drogę powrotną.

Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni wspólny wyjazdowy dzień, ponieważ takie lekcje kultury i historii bardzo nam się podobają

• Dzień czytania książek

• Dzisiaj w naszej szkole obchodzimy dzień czytania książek. Święto to ma w naszym kraju 20-letnią tradycję. Zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r. Były konkursy, czytanie, tworzenie książek i dużo zabawy 😀

• Jak oni to zrobili?

• Takie pytanie zadajemy sobie niejednokrotnie oglądając filmy bogate w efekty specjalne, a nasi uczniowie dziś mogli poznać na nie odpowiedź.

Klasy 4-8 dziś uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w kinie Helios pod tytułem "Jak oni to zrobili?", gdzie dowiedzieli się jak powstają efekty specjalne oraz na czym polega praca kaskaderów.

A po warsztatach uczniowie mogli zrelaksować się podczas seansu filmowego.🍿🤩

• Uczniowie klasy 5A w bibliotece Ferment

• Uwaga! Media donoszą: czytanie jest ok

Pod takim tytułem odbyła się akcja czytelnicza, podczas której dziennikarze czytali dzieciom fragmenty ulubionych książek swojego dzieciństwa.

W Fermencie mieliśmy zaszczyt gościć:

Agatę Gwizdałę z Telewizja Polsat

Marka Kowalczuka z TVP Łódź

Macieja Płuciennika z Studenckie Radio Żak

W imprezie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy 5A.

Mieli oni również okazję zadać dziennikarzom pytania o tajniki ich pracy.